החוג למדעים ביו רפואיים

 • מנחה לתואר מוסמך פרופ' דורון שטינברג

  מיקום: בנין רפואדורון שטיינברגת שיניים, קומה 3 חדר 461

  מספר טלפון משרד:972-2-6757633

  מייל: dorons@ekmd.huji.ac.il

  תחומי מחקר:  מעבדה לחקר הביופילם

  אתר בית :

 • מנחה לתואר מוסמך פרופ מונה דביר-גינזברג

  Dvir-Ginzberg Mona דביר-גינזברג מונהמיקום: בנין רפואת שיניים, קומה 4 ( אגף ישן), חדר 518

  מספר טלפון משרד:02-6757614

  מייל:   monad@ekmd.huji.ac.il

  תחומי מחקר:  ביולוגיה של מחלות מפרק ניווניות והבנת תהליכים שמכוונים התפתחות השלד וגדילתו.

    אתר בית :  http://monad49.wixsite.com/monala

 • מנחה לתואר מוסמך פרופ טלי בורשטין כהן

  בורשטין-כהן טלמיקום: בנין רפואת שיניים, קומה 3 , חדר 463

  מספר טלפון משרד -02-6758582

  מייל: talbu@ekmd.huji.ac.il

  תחומי מחקר: תקפיד חלבוני ה- TAM ו-Protein S, GAS6 בהתפתחות, בבוגר, בבריאות ובחולי

    אתר בית: www.tbclab.com

 • מנחה לתואר מוסמך פרופ גילעד בכרך

  Bachrach Giladמיקום: בנין רפואת שיניים, קומה 3 חדר 409

  מספר טלפון משרד:972-2-6757117

  מייל: giladba@ekmd.huji.ac.il

  תחומי מחקר: מחקרינו באקולוגיה החיידקית שבפה שהתמקדו בחיידק Fusobacterium nucleatum המצוי בגידולים סרטניים מעבדתנו ממוקדת כיום בתחום הבקטריואונקולוגיה, חקר המעורבות של חיידקים בהתפתחות סרטנית וברור הפוטנציאל של שימוש בחיידקים לאבחון וטיפול בסרטן.

  אתר בית: https://giladba.wixsite.com/laboratory

 • מנחה לתואר מוסמך דר מוטי מוסקוביץ

  ד"ר מוטי מוסקוביץמיקום: בנין רפואת שיניים, קומה 5

  מספר טלפון משרד: 02-6778496

  מייל: motim@md.huji.ac.il

  תחומי מחקר:  מיקרוביום אורלי בילדים

    אתר ביתhttp://www.hadassah-med.com/doctors/dr-moskovitz-moti

 • מנחה לתואר מוסמך דר מיכאל קלוטשטיין

  קלוטשטיין מיכאלמיקום: בנין רפואת שיניים, קומה 4 ( אגף ישן), חדר 516

  מספר טלפון משרד:02-6758178

  מייל  michaelk@ekmd.huji.ac.il

  תחומי מחקר:  הזדקנות וכרומטין

   אתר ביתלדף אתר הבית

   

אודות החוג

החוג מאגד בתוכו את לימודי המוסמך ו- PhD, וכולל הוראה ומחקר. בחוג כ-100 תלמידים בעלי רקע מדעי מגוון מתחומי: ביולוגיה, ביוטכנולוגיה, כימיה, רוקחות, מעבדנות, חקלאות, רפואה ורפואת שיניים.

מגוון רחב של נושאי מחקר בעלי עניין ביו-רפואי כללי ומתחומים במדעי רפואת השיניים מוצעים לתלמידים בתחומיים בסיסיים, יישומיים וקליניים.

 

תחומי מחקר כוללים בין היתר:

 • נושאים באימונולוגיה (חקר תאי מערכת החיסון)
 • נושאים במיקרוביולוגיה (חקר חיידקים, וירוסים וביו-פילם)
 • נושאים באפיגנטיקה וביטוי גני
 • הנדסת רקמות וביולוגיה של השלד והמפרקים
 • מחלות ניווניות וזקנה
 • חקר מחלות סרטן
 • מחקר אפידמיולוגי וקהילתי

 לחוג גם מסלולי לימוד מיוחדים כמו לימודי רפואת השיניים המשולבים בעבודת מוסמך או דוקטורט וכן לימודי התמחות משולבים בלימודי מוסמך או דוקטורט.

כחלק מפעילות החוג מתקיים יום מחקר פקולטאי בו מוצגות עבודות המחקר של תלמידי החוג במסגרת עבודות הדוקטורט והמוסמך כמו גם פעילות חברתית עשירה המאורגנת על ידי הסטודנטים בפקולטה. זהו אירוע ייחודי באוניברסיטה המאפשר קרוב לבבות והכרות טובה יותר בין הסטודנטים וסגל המורים.

במסגרת החוג במדעים הביו רפואיים מתקיימים לימודים לקראת התואר השני (מוסמך).​

סרטון אוריאנטציה

 

פרטי התקשרות

יו"ר החוג : פרופ' מונה דביר-גינזברג      טלפון: 02-6757614

מזכירת החוג: גב' בלה צונה                   טלפון :02-6758591

עם קבלתם ללימודים זכאים התלמידים למלגה שגובהה ייקבע ע"פי הציון הסופי לתואר "בוגר".​

 

 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לחוג מותנת במציאת מדריך ונושא לעבודת המוסמך.

מתקבלים בוגרי האוניברסיטה העברית במדעים המדויקים או בוגרי מוסדות אקדמיים מוכרים בארץ ובחו"ל במסלול מקבילים, בציון גמר של 82 מועמדים שציון הבוגר שלהם בין 77 ל - 82 יגישו את מועמדותם ליו"ר החוג שיחליט בעניין קבלה או קבלה על תנאי.

תלמידים שהתקבלו כתלמידים על תנאי, נדרשים לסיים את המטלות להלן עד סוף שנת הלימודים הראשונה:

א)      במחצית מהקורסים הנדרשים, כולל שני קורסי חובה, בציון ממוצע של 85 לפחות.

ב)      להמציא מכתב מהמדריך התומך בהמשך לימודיהם בחוג.

ג)       מידה ונדרש – לימודי השלמה.

מועמדים מאוניברסיטאות בהן שיטת הציונים שונה מהנהוגה באוניברסיטה העברית, זכאותם ללימודי מוסמך תקבע ע"י ועדה לתלמידי חו"ל של האוניברסיטה העברית, ו/או ועדת קבלה של החוג ו/או יו"ר החוג למדעי רפואת השיניים. במידת הנדרש תלמידים אלה יפנו ללימודי השלמה.

תלמידים שסיימו את לימודי ה- D.M.D באוניברסיטה העברית, ממוצע הבוגר שלהם ישמש לצורך קבלה ללימודי מוסמך.

תלמידים שאין להם פטור באנגלית חייבים בקורס.

קבלה למוסמך תלויה בהשגת פטור באנגלית על ידי:

בחינת אמי"ר, או לימודים באוניברסיטה (דהיינו קורסים הניתנים באנגלית), או בחינה בפרק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית.

הערה:  תלמידי DMD שסימו קורס "מעלות" בהצלחה ובחרו בפטור סמינר בוגר, ערכם של הפטורים ינוקו מהנזים של קורס מעלות ומחצית יתרת הנזים ירד ממצבת הנזים של המאסטר ויחשב כ"עובר", תחת הערה לתלמיד ועפי הציון בקורס. תלמידים שלא בחרו בפטורים, יכולים לבחור להעביר את הקורס בשלמותו למאסטר, כך שזה יחשב למחצית מהנזים שירדו ממצבת הנזים לתואר מאסטר וירשמו עפ"י ציוניו של התלמיד/ה בבוגר. 

 

חובת התלמיד

 

הלימודים הינם בהיקף של 28 נקודות זכות. במסגרת החוג חייב התלמיד להשתתף בשלושה קורסי חובה לפחות (10 נ"ז לפחות), ושאר הנקודות מקורסי בחירה בלבד שרוב הנ"זים יהיו מקורסים הניתנים במסגרת החוג. כמו כן חייב התלמיד בעבודת גמר ובהגשת סמינריון חוגי (סהכ 13 נזים מבין הקורסים הינם משויכים לחוג). תכנית הלימודים נקבעת באופן אינדיבידואלי על ידי התלמידים והמדריך באישור יו"ר החוג.  היקפה של התיזה ישלים את סך נקודות הזכות לכדי 36 נ"ז.

  קורסים ללא ניקוד ו/או ציון אינם נכללים במסגרת חובות התלמיד. קורסים לא יאושרו בדיעבד.

  בעלי תוארD.M.D . או M.D. מאוניברסיטאות בישראל חייבים ב - 21 נקודות זכות בלבד (כולל קורסי חובה, סמינריון ועבודת גמר כנ"ל). במסגרת לימודיו חייב התלמיד להשתתף בשלושה קורסי חובה לפחות (10 נ"ז לפחות קורסים המשויכים לחוג), ושאר הנקודות מקורסי בחירה בלבד שרוב הנ"זים יהיו מקורסים הניתנים מסגרת החוג.

  במידה ויתקבלו בוגרים במקצועות שאינם כלולים במדעי הביולוגיה, רפואה, מדעי הרפואה, רפואת שיניים ומדעי רפואת השיניים, יהיה עליהם להשתתף בקורסי השלמה כפי שייקבעו. בנוסף, תלמידים אשר הרקע הלימודי שלהם אינו מתאים לדרישות החוג ידרשו גם כן לקורסי השלמה, קורסי ההשלמה יהיו מעבר למכסת השעות הנדרשת לתואר.

  בוגרי מסלולים אחרים יכולים לפנות בבקשה להתקבל לחוג אל יו"ר החוג.

  עבודת גמר למוסמך

  א. הצעה לעבודת גמר

  כל תלמיד מוסמך יגיש ליו"ר החוג תקציר תוכנית המחקר (טפסים ניתן לקבל במזכירות). תקציר זה יכלול את ראשי הפרקים הבאים: נושא העבודה, מנחה העבודה, הקדמה, מטרת העבודה, ייחודיות העבודה, שיטות העבודה, תוצאות ראשוניות, תוכניות לעבודה לעתיד, רשימת מקורות. ההצעה תישלח לסוקרים על פי שיקול דעתו של יו"ר החוג או ועדת הלימודים של החוג. ואישורה הסופי ינתן על ידי יו"ר החוג. הצעת העבודה תוגש לא יאוחר מ 6 חדשים מיום ההרשמה לחוג. תלמיד שלא יגיש את ההצעה בזמן לא יהיה זכאי למלגה ויאלץ להפסיק את לימודיו. בכל מקרה שבו התלמיד יחליף נושא או מדריך, יחייב הדבר הגשת הצעה חדשה לאישור החוג.

   ב. עבודת הגמר

   

  לקראת סיום עבודת המחקר למוסמך תוגש טיוטת העבודה למזכירות תלמידי מוסמך להערכה ולשיפוט, כשהיא מאושרת ע"י המדריך העבודה תהיה ערוכה לפי ה"הנחיות לכתיבת עבודת גמר למוסמך" (ראה בהמשך). טיוטת עבודת הגמר תוגש להערכה רק לאחר שהשלים התלמיד את מכסת נקודות הזכות בקורסים השונים.

  עם הגשת טיוטת עבודת הגמר לשיפוט, ימנה יו"ר החוג צוות בן שני שופטים אחד חבר סגל אקדמי מהפקולטה לרפואת שינים והאחר חבר סגל אקדמי מחוץ לפקולטה לרפואת שיניים. בנוסף, מדריך עבודת הגמר יהיה גם הוא חבר בצוות השופטים. בקשות חריגות להרכב שופטים יוגשו לשיקול וועדת ההוראה של החוג ויבחנו עפ"י קריטריונים שיקבעו על ידי יו"ר החוג.  השופטים יסקרו את העבודה. כל שופט יקבע ציון לעבודת הגמר. הערכת השופט תפרט את הציון הסופי לפי המרכיבים המפורטים בגיליון ההערכה. ציון עבודת הגמר יהיה הממוצע של ציוני השופטים. (סה"כ 3 שופטים, כולל המדריך). לאחר אישור השופטים יכרוך התלמיד את העבודה.

   

   בחינת הגמר

   

  בחינת הגמר לתואר מוסמך תיערך בע"פ, על ידי צוות שופטים שיבחן את הסטודנט בנושא עבודתו. קיימת הפרדה בין הציון לעבודת הגמר למוסמך והציון לבחינת הגמר.

   הערכה סופית:

  הציון הכללי ללימודי "מוסמך" יורכב לפי המפתח הבא:

   ציון עבודת הגמר 30%

  בחינת הגמר  30%

  ממוצע ציוני הקורסים  40%

   

   

  הנחיות לכתיבת עבודת גמר למוסמך

   

  חיבור עבודת הגמר למוסמך מהווה בחינה לכושרו של התלמיד למחקר ולכתיבה מדעית, כחלק אינטגרלי של לימודי מוסמך. החיבור צריך להיכתב בשפה חד-משמעית תוך הצגת הבעיה, מהלך העבודה, התוצאות המתקבלות והמסקנות המדעיות.

  בשער תופיע הפסקה הבאה, אחרי נושא עבודת הגמר:

  במסגרת הלימודים לקבלת תואר מוסמך בחוג למדעים הביו-רפואיים

  מוגש ע"י _____________________.

  מדריכים

  תאריך

  הפקולטה לרפואת שיניים

  המבוא יכלול את מטרת העבודה, את עיקר הידע הנמצא בספרות בקשר עם הבעיה הנדונה, בציון הלקוי והחסר).

  מטרת העבודה וייחודיות העבודה

  שיטות וחומרים יתוארו בפרוט רב מזה המקובל במאמרים המתפרסמים בכתבי העת במקצוע הנדון. יש לציין שינויים משיטות מקובלות או שיטות חדשות.

  תוצאות יוגשו בטבלאות או באופן גראפי או כתמונות. את הטבלאות והגרפים ילווה טקסט מתאים. פרק זה צריך לאפשר לקורא שאינו מצוי בתחום העבודה התמצאות בתיאור התוצאות הניסוייות, ואילו החוקר המצוי בתחום, יוכל לשאוב מידע מדויק שיאפשר לו ביצוע חזרות על הניסויים המתוארים יש לצרף בדיקה סטטיסטית בכל המקרים אשר בהם יכול להתעורר ספק מתוצאות.

  בדיון יסוכמו הממצאים לאור הידוע בספרות באותו נושא, ויוסבר ההבדל בתוצאות או במסקנות שבין החוקרים.

  יש לסכם את העבודה בסיכום בעברית ובאנגלית.

  מראי מקומות יסומנו בגוף העבודה במספרים שוטפים, בסוגריים. כל מובאה מן הספרות מחייבת קריאת המאמר על-ידי התלמיד. המובאה תכיל את שמות המחברים, שנת הפרסום, העיתון, כרך, עמודים וכותרת המאמר.

  בנספח אפשר לכלול שיטות פיתוח מתימטי וסטטיסטי במידה והן אינן נכללות בתיאור התוצאות. כאן יקובצו נתונים מפורטים, אשר אין זה מן ההכרח ומן הנוהג בספרות המקצועית להכלילם בגוף העבודה. לנספח אפשר לצרף תדפיסי פרסומים של התלמיד, המשתייכים לנושא. תדפיסים אלה ישמשו כנספח בלבד, ולא ימירו חלקים בעבודה.

  היקף עבודת הגמר לא יעלה על 60 עמודים. יש למסור למזכירות תלמידי מוסמך 5 עותקים של החיבור והנספחים, מודפסים ברווח כפול, עם שוליים ברוחב של 3 ס"מ ודיסק שמכיל את קובץ העבודה ב-PDF​.

   

  נהלים ותקנון

  לימודי "מוסמך" לתלמידי רפואת שיניים (למסלול כפול - D.M.D ו- M.Sc)

   

  תלמידי רפואת שיניים המסיימים את התואר "בוגר" בציון 82 ומעלה יוכלו להתקבל ללימודי "מוסמך". לגבי תלמידים המסיימים את תואר ה"בוגר" בציון 80-82 יחליט יו"ר החוג בעניין קבלתם.

  לימודי התלמיד לתואר "מוסמך" יהיו מעוגנים בחוג למדעי רפואת השיניים. התלמיד יהיה חייב בכל חובות ה"מוסמך" הנהוגים בחוג (קורסי מוסמך, עבודת גמר למוסמך, בחינת גמר). התלמיד יהיה חייב בקורסי מוסמך בשיעור של 21 נ"ז בלבד. עבודת "גמר למוסמך" תפטור את התלמיד מעבודת גמר לתואר D.M.D . תלמיד יזכה במלגת "מוסמך" לפי הנחיות ועדת המלגות של הפקולטה באותה עת. התלמיד הלומד לתואר מוסמך חייב להפסיק את לימודי רפואת השיניים למשך שנת מחקר אחת לפחות (מומלץ בין שנה שלישית לרביעית). על התלמיד להודיע על כך מראש לדיקן. הדיקן יאפשר הפסקת לימודים לצורך המוסמך עד לתקופה של שנתיים

  תקנון הנחיית סטודנטים/ות לתארים מתקדמים באוניברסיטה העברית

  המסלול הישיר לדוקטורט

  בעלי תואר בוגר של האוניברסיטה העברית ובעלי תואר בוגר מקביל ממוסד אחר בארץ או בחו"ל, בציון סופי 85 לפחות, וציון ממוצע קורסי המוסמך שלהם עם ממוצע הבוגר הינו 85 לפחות רשאים להגיש מועמדותם למסלול הישיר המאפשר להם ללמוד לתואר דוקטור לפילוסופיה (Ph.D.) מבלי שיהיו חייבים לקבל תחילה את התואר מוסמך. (תוכנית משולבת D.M.D/Ph.D במסלול כפול ישיר, ראה בהמשך).

  קבלת התלמיד למסלול הישיר טעונה אשור מטעם החוג בו ילמד והמלצת המדריך ובעמידה בדרישות החוג. עם סיום השתתפות התלמיד בקורסים המהווים את תכנית לימודיו, יעמוד התלמיד בבחינת סינון שתקבע אם הוא מתאים להגיש את מועמדותו להתקבל כתלמיד מחקר.

  פרטי בחינת הסינון ייקבעו ע"י החוג. הבחינה תיערך ע"י ועדת בוחנים של שלושה מורים לפחות, אשר תיקבע ע"י יו"ר החוג. ניתן לעשות זאת בהמלצת המדריך, כאשר אחד מחברי הועדה יכול להיות המדריך, אך הוא לא יכול לשמש כיו"ר ועדת הבחינה. הועדה תעמוד על התמצאותו של התלמיד במקצוע. כמו כן, תעמוד הועדה על בקיאות התלמיד בתחום התעניינותו המיוחד, בזיקה לעבודת המחקר, אם כבר החל בה, או לעבודה שהכין על נושא מיוחד.

  על בחינת הסינון לא יינתן ציון. ועדת הבוחנים תסכם בכתב את חוות דעתה המנומקת בדבר התאמתו של התלמיד להמשיך לשלב הבא של המסלול הישיר, ולבצע עבודת מחקר. חוות דעת זו תובא בפני יו"ר החוג, אשר יעביר אותה, עם המלצתו ודו"ח על הישגיו המלאים של התלמיד לועדה לתלמידי מחקר.

  קבלתו של התלמיד המועמד כתלמיד מחקר, סדרי הרשמתו, הגשת הנושא לעבודת הדוקטור, לימודי ההשלמה שיוטלו עליו וכיו"ב, יתנהלו בהתאם לתקנות שתהיינה בתוקף והמופעלות ע"י הועדה לתלמידי מחקר.

  תלמיד שעמד בבחינת הסינון בהצלחה, רשאי להגיש מועמדותו למשרה של מורה עוזר, כמקובל. עד להחלטתה של הועדה לתלמידי מחקר, ירשם כתלמיד הפקולטה למשך סמסטר נוסף. הסדר זה יאפשר לתלמיד, בשלב הביניים, לקבל משרה או מלגה, אם הוחלט על כך בגופים המתאימים, לשלושה חודשים לכל היותר.

   

  תלמיד אשר כתוצאה מבחינת הסינון ומן ההחלטות שלאחריה, לא התקבל כתלמיד מחקר, ימשיך את לימודי המוסמך שלו במתכונת הרגילה. תלמיד כזה ייבחן בחינת גמר רגילה בתום לימודי המוסמך שלו.

  טפסים ונוהלים מפורטים למבחן הסינון ניתן לקבל במזכירות החוג.

   

  תלמיד דוקטורט יתחילו את לימודיהם בחוג לפני סמסטר א' או סמסטר ב', כפי שנהוג בתוכנית המאסטר. בקשות חריגות יתקבלו דרך מזכירות החוג, בצירוף מכתב מנחה המכיל צידוק לחריגה ממועדי הקבלה.

   

    

  תוכנית משולבת D.M.D - Ph.D - מסלול כפול ישיר לדוקטורט

  מטרת התוכנית היא לאפשר לסטודנטים לרפואת שיניים הלומדים לקראת התואר D.M.D (ד"ר לרפואת שיניים), ללמוד במקביל לקראת התואר ד"ר למדעים (Ph.D), וזאת על מנת לרכוש תואר כפול D.M.D, Ph.D . קבלת התלמיד לתוכנית והפיקוח על התוכנית המשולבת ייעשו על ידי יו"ר ועדת הלימודים של החוג. אישור תוכנית המחקר והמדריכים לעבודת ה- Ph.D. , קבלת הדיווח והמעקב המקצועי, מינוי שופטים ואישור תואר Ph.D. , יהיו באחריותה של הועדה לתלמידי מחקר במדעים הניסויים של האוניברסיטה העברית.

  סטודנט הלומד במסלול הכפול הישיר, לקראת התואר D.M.D, Ph.D (ראה פיסקה קודמת) יפסיק את לימודי רפואת השיניים בתום השנה השלישית (תואר "בוגר"). על התלמיד לקבל אישור מראש מדיקן הפקולטה. הדיקן יאשר הפסקת לימודים עד לתקופה של שלוש שנים בטרם החל התלמיד בפעילות קלינית. בשנה הראשונה להפסקת הלימודים ישלים התלמיד את חובותיו ב"מסלול הישיר לדוקטורט". בסיום שנה זו ייבחן התלמיד בבחינת סינון למסלול הישיר, כפי שמקובל לגבי תלמידים במסלול הישיר לדוקטורט. לאחר שייבחן ויימצא ראוי למסלול הישיר, תידון מועמדותו לתוכנית המשולבת. לימודי המסלול הישיר ובחינת הסינון יהיו בפיקוח יו"ר החוג למדעי רפואת השיניים וועדת הלימודים של החוג.

  תלמיד התוכנית המשולבת שעבודתו לתואר Ph.D. אושרה בידי הועדה לתלמידי מחקר, (שלב ב,) יהיה פטור מעבודת גמר לתואר D.M.D.

  עתודאים המבקשים להתקבל לתוכנית זו, חייבים באישור מן הצבא, הדוחה את שירותם בשנה נוספת לפחות, מעבר לתקופה הדרושה לסיום לימודי רפואת שיניים.

  נהלים לתלמידי מסלול כפול DMD ישיר ל-PhD: 
   
  שימו לב! תלמידי DMD המעוניינים להמשיך לPhD ישיר, פטורים מלהגיש הצעת מחקר בתום 6 חודשים מתחילת המאסטר, בתנאי שיחתמו על הצהרה , וישלחו את ההצהרה המלאה למזכירות החוג.
   
  במעמד ועדת הסינון יש למלא את טופס ועדת סינון  ולצרף אותו למכתב החלטה מנומקת של ועדת הסינון ממוען ליו"ר החוג, בתום התכנסות ועדת הסינון.
   

  מסלול הלימודים למאסטר:

  הגשת הצעת מחקר - שישה חודשים

  הגשת עבודה כתובה ובחינה - שנתיים

   

  רשימת הקורסים - החוג למדעי רפואת השיניים

  * החל משנת תשע"ג הקורסים יינתנו בשפה האנגלית או בשפה העברית בהתאם להרכב תלמידי הקורס ושיקול דעתו של המורה

  לרשימת הקורסים באתר השנתון של האוניברסיטה העברית

  בהיכנסך ללינק למעלה, יש לבחור את הפקולטה לרפואת שיניים ואת החוג למדעים ביורפואיים, ברפואת שיניים.

   

  טפסי רישום לקורסים:

  טופס לימודים

  טופס לימודים PDF

  טופס שופט להצעת עבודת מוסמך

  טופס נהלים לדוקטורנטים 

   

  החוג למדעים הביו רפואיים - רשימת המנחים

  שם מנחה השתייכות מחלקתית ד"ואל
  פרופ' גבריאל נוסבאום מכון למדעי רפואת השיניים gabrieln@ekmd.huji.ac.il
  פרופ' מונה דביר-גינזבורג  מכון למדעי רפואת השיניים monad@ekmd.huji.ac.il
  פרופ' טלי כהן-בורשטיין מכון למדעי רפואת השיניים talbu@ekmd.huji.ac.il
  ד"ר נטלי בלשה קרבנצ'קו מכון למדעי רפואת השיניים natalyk@ekmd.huji.ac.il
  ד"ר מיכאל קלוטשטיין  מכון למדעי רפואת השיניים michaelk@ekmd.huji.ac.il
  פרופ' גילעד בכרך מכון למדעי רפואת השיניים giladba@ekmd.huji.ac.il
  פרופ' דורון שטיינברג מכון למדעי רפואת השיניים dorons@ekmd.huji.ac.il
  ד"ר רונן חזן מכון למדעי רפואת השיניים ronenh@ekmd.huji.ac.il
  פרופ' אביחי חובב  מכון למדעי רפואת השיניים avihaih@ekmd.huji.ac.il
  פרופ' (אמיריטוס) מיכל הורוביץ מכון למדעי רפואת השיניים m.horowitz@mail.huji.ac.il
  פרופ' דן גזית  מכון למדעי רפואת השיניים dgaz@cc.huji.ac.il
  ד"ר מרינה פיירמן מכון למדעי רפואת השיניים marina.f@mail.huji.ac.il
  ד"ר  אסף וילנסקי המחלקה לפריודונטיה asafw@ekmd.huji.ac.il
  ד"ר  דודו פולק המחלקה לפריודונטיה polak@mail.huji.ac.il
  פרופ' דיאנה רם המחלקה לפדודונטיה  Dianar@ekmd.huji.ac.il
  ד"ר מוטי מוסקוביץ המחלקה לפדודונטיה motim@ekmd.huji.ac.il
  פרופ' דורון אפרימאן המחלקה לרפואת הפה dorona@cc.huji.ac.il
  ד"ר מירי הישראלי שליש המחלקה לאורתודונטיה mshalish@hadassah.org.il
  ד"ר יוסי עבד המחלקה לאורתודונטיה abedy@cc.huji.ac.il
  פרופ' סטלה צאושו המחלקה לאורתודונטיה drchaushu@gmail.com
  פרופ' נרדי כספי המחלקה לכירורוגיה פה ולסת nard@cc.huji.ac.il
  ד"ר אוסנת פוירשטיין המחלקה לשיקום הפה osnatf@ekmd.huji.ac.il
  פרופ' נורית בייט המחלקה לשיקום הפה nuritb@ekmd.huji.ac.il
  פרופ' יעל חורי חדד המחלקה לשיקום הפה mhouri@cc.huji.ac.il
  ד"ר צחי אברמוביץ המחלקה לאנדודונטיה  itzhakab@hadassh.org.il

  תלמידי PhD

   

                                                                                         

  הנחיות חדשות לתלמידי דוקטורט בפקולטה לרפואת שיניים ינואר 2021

  • קורסי חובה: תלמידי דוקטורט שהתקבלו לתוכנית דוקטורט בפקולטה לרפואת שיניים החל מאוקטובר 2020 צריכים להשלים קורסי חובה בשנתיים הראשונות לתוכנית הדוקטורט:
   • כיתת אומן א' מספר 97963, כיתת אומן ב' 97964
   • כתיבה מדעית (פטור מי שנרשם במהלך המאסטר) מספר קורס 97950
  • אבני הדרך הם כדלקמן:
  1. ועדת סינון שלב א'. לחצו כאן להנחיות וטפסים
  2. פגישה ראשונה של ועדה מלווה לטובת מעבר שלב ב (שנה וחצי לאחר שלב א').
  3. פגישה שניה של ועדה מלווה לאחר אישור שלב ב' (עד שנתיים לאחר אישור שלב ב').
  4. הרצאת התקדמות (כחצי שנה לאחר פגישה שניה של ועדה).
  5. הגשת תזה לשפוט (3-6 חודשים לאחר הרצאה).
  • מעקב אחר התקדמות תלמידי הדוקטורט בפקולטה:
  • מעקב כללי: הפקולטה תעקוב אחר אבני דרך 3-5, ובעת חריגה בזמני ההגשה של כל אבן דרך, נפנה למנחה ולתלמיד/ה,  כדי לעדכן בחריגה ולבקש עדכונים לגבי סיבת החריגה בזמן. הודעת החריגה שתתקבל מהחוג, תאפשר אורכה של 3-4 חודשים כדי להשלים את אבן הדרך המדוברת במכתב ההתראה. במידה והדבר לא יחול לאחר האורכה, נעביר עדכון למנחה, לוועדה המלווה ורשות לתלמידי מחקר, להמשך מעקב.
  • חובת דיווח שנתית: כל תלמידי הדוקטורט בפקולטה שעברו שלב ב' יעביר דוח שנתי בן 4 עמודים שישלח ב1.7 בכל שנה, ליו"ר החוג עם העתק למזכירות החוג. מומלץ שהדוח ישלח על ידי המנחה בצירוף חוות דעתו של המנחה.  לינק לטופס הדיווח
  • תלמידי מסלול כפול DMD/PHD שמבקשים שנת הפסקה שלישית בדוקטורט, מתבקשים להגיש עם דוח התקדמות את הטופס הבקשה לשנת הפסקה שלישית לינק לטופס הדיווח  ב1 ליולי בכל שנה.
   זכאות לשנת הפסקה שלישית, הינה רק לתלמידים שעברו בהצלחה שלב ב' ותוכנית המחקר אושרה להם ברשות לתלמידי מחקר.
   הגשה לגברת בלה צונה עם העתק לגברת סיגל זהרן.

  במידה וזה לא ישלח במועד, יו"ר החוג יכנס את המנחה והועדה המלווה ואלה יאמדו את התקדמותו של התלמיד וישקלו הארכה להגשת הדוח. במקרים קיצוניים בלבד, לאחר שלא נתקבל הדוח בתום תקופת ההארכה, יו"ר החוג ייוועץ עם הועדה המלווה ותישקל הפסקת מלגה של המועמד/מועמדת. בעת שהדוח יתקבל ויאושר על ידי הועדה המלווה, המלגה תחודש.

  בכל זמן, ניתנת האפשרות לתלמיד.ה להיפגש עם יו"ר החוג ולהבהיר את עמדתו/עמדתה.

  מאחלות לכם מחקר פורה והנה.